Masaż Orientalny z olejkami aromatycznymi

Masaż Orientalny to coś więcej niż zwykły masaż relaksacyjny. Choć oczywiście głęboko relaksuje i pozwala zniwelować ból kręgosłupa i mięśni, przynosi dodatkowe doznania i korzyści. 

Masaż Orientalny to zabieg holistyczny, który ma również wpływ na czakry i dlatego tak skutecznie przywraca równowagę wewnętrzną, uwolnienia od stresów i negatywnych emocji, wspomaga ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej, która pomaga w zlikwidowaniu choroby i zachowaniu zdrowia oraz harmonizuje przepływ energii Chi w ciele. 

W wielu kulturach Wschodu, wierzy się, że Wszechświat i organizm człowieka przenika Energia, która wpływa na jakość naszego życia. W ciele człowieka energia Chi krąży kanałami energetycznymi, które nazywa się meridianami. Łagodny i harmonijny przepływ energii wspiera zdrowie i dobre samopoczucie; gdy pojawiają się zastoje, blokady tej energii, mamy do czynienia ze stanem chorobowym. 

To, co m.in. różni zwykły masaż relaksacyjny od masażu orientalnego, to właśnie świadoma praca Terapeuty z energią Chi. Pomaga też uzyskać świadomość własnego ciała jako pewnej całości i każdych jego części oddzielnie, nawet tych, które są odrzucane.

Aromatyczne substancje roślinne używane były już w średniowieczu w starożytnym Egipcie oraz na Wschodzie. Wtedy powstało przekonanie, że olejki aromatyczne mają własności antyseptyczne i pomagają podnieść odporność na wszystkie choroby i zarazy, nawet na cholerę.

Od niepamiętnych czasów używane są do oczyszczenia i uzdrawiania zarówno ciała jak i umysłu. Pod koniec XVII wieku olejki aromatyczne były już powszechnie używane w Europie w celach leczniczych i kosmetycznych. Masaż aromaterapeutyczny jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych spośród wszystkich.

Masaż Orientalny połączony z aromaterapią to skuteczny sposób na przywrócenie równowagi emocjonalnej, energetycznej i duchowej, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała jak i umysłu, korzystnie wpływając na stan skóry.

Kiedy warto zdecydować się na masaż Orientalny z olejkami aromatycznymi ?

Masaż Orientalny z olejkami aromatycznymi jest zabiegiem, któremu bezpiecznie poddać się może niemal każdy.

Szczególnie, ten masaż polecany jest przy:

  • uczuciu nieustannego zmęczenia i napięcia – fizycznego oraz psychicznego,

  • wysokim poziomie stresu,

  • problemach z zasypianiem,

  • potrzebie wyrównania Energii w ciele,

  • silnych dolegliwościach bólowych, związanych ze stresem,

  • uczuciu niepokoju wewnętrznego,

  • zmiennych stanach emocjonalnych,

  • depresji

  • nerwica

  • stany lękowe

Czy to nie dziwne, że zmysł dotyku, tak nieskończenie mniej ceniony przez ludzi od wzroku, staje się w krytycznych momentach naszym głównym, jeżeli nie jedynym, kluczem do rzeczywistości.

Vladimir Nabokov
Przewiń do góry