Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny - STUDIO MASAŻU Kocie Łapki

Relaksacja to po prostu transformacja Twojej energii. Zwykle energia jest motywacja – przemieszcza się w kierunku dowolnego celu. Ten rodzaj energii może zdominować Twoje życie, ciągle zmieniając się w coś, co musisz osiągnąć. Cel widzisz zawsze na horyzoncie. Dążysz do niego, ale dystans cały czas pozostaje taki sam.

Jest jednak inny rodzaj energii – energia nieumotywowana. Cel znajduje się w chwili obecnej, tu i teraz. Nie leży w przyszłości, nie trzeba, więc go osiągać. Ta chwila jest relaksacją. W tym momencie następuje przepływ energii, odpowiedź lub spontaniczna akcja. Możesz zrobić wszystko i pozostać zrelaksowanym. Jak się osiąga ten stan? 

Relaksacja rozpoczyna się od ciała, – jeśli zdołasz zrelaksować swoje ciało, wkrótce będziesz zdolny zrelaksować również umysł. Odrobina miłości może stać się cudownym środkiem relaksującym.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

 Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana.

W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem. Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel jest to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony.

Wskazania do masażu relaksacyjnego:

  • Wysiłek długi psychiczny i fizyczny,

  • Stres, depresja, zmęczenie,

  • Nadpobudliwość,

  • Napięcia mięśniowe,

  • Wyczerpanie organizmu,

  • Napięcie nerwowe

Czas tracony z przyjemnością - nie jest czasem straconym.

Masaż relaksacyjny - STUDIO MASAŻU Kocie Łapki
Scroll to Top