O mnie

LenaMam na imię Lena, jestem Rosjanką. Mieszkam w Polsce już od 20 lat. Medycyną naturalną i masażem interesuję się od dawna. Już w czasach podstawówki, gdy trenowałam lekkoatletykę – bieg na 100 metrów i gimnastykę sportową na poręczach, dużo czasu spędzałam nad książkami o niekonwencjonalnych metodach leczenia. Często miałam styczność z masażem ze względu na treningi. Zainspirowało mnie to do zapisania się na kurs masażu sportowego. Nie przypuszczałam wtedy, że właśnie masaż i praca nad ciałem, stanie się nie tylko moją pasją jak też głównym zajęciem w życiu.  W tamtym okresie dzieliłam czas między doskonaleniem umiejętności w różnych sztukach masażu, treningami, a studiowaniem matematyki w Wyższej Szkole Pedagogiki.

Masaż jest dla mnie czymś więcej niż tylko zawodem, to mój sposób na życie. Praca z ciałem drugiego człowieka jest dla mnie czymś niezwykłym, za każdym razem jest to ciekawe doświadczenie, pozwala mi wyczuwać napięcia i stresy w drugiej osobie i je niwelować zarazem. Praca ta nigdy mnie nie nuży, ponieważ każdy człowiek jest inny, a sztuka masażu pozwala na znajdowanie jego niepowtarzalności i odmienności. Mogłabym powiedzieć, że wtedy ręce same zaczynają szukać najlepszych technik oraz metod uwolnienia napięć i bólu. I dla każdego człowieka będą to nico inne metody. Praca w kontakcie z drugim człowiekiem, której towarzyszy „dobra energia”, kreowanie pozytywnych doświadczeń, a także uczucie bycia pomocnym zawsze dawała mi dużo satysfakcji i przyjemność.

W 2007 roku ukończyłam zawodowy kurs masażu klasycznego i leczniczego (Łódź, Akademia Zdrowia), w 2008 roku zawodowy roczny kurs Bioenergoterapii i Niekonwencjonalnej metody leczenia (Gdynia, Cyprian Toruński,2009-2010 rok), kurs Masażu Tantrycznego I, II, III stopień ( Denisa Palečková i Richard Vojík – Czechy, XI/12 – V/13rok), ukończyłam również kursy masażu- Polarity,  Masaż magnetyczny, Masaż hinduski głowy, Masaż czekoladowy, Masaż Miodowy, Masaż Ajurwedyjski, Masaż Bańką Chińską, Masaż Shantala, Polinezyjski Masaż PeLoHa, Masaż Su Dżok, kurs Psychotroniki. Ukończyłam studia fizjoterapii I stopnia. Interesuję się Medycyną chińską (filozofia, zasady, prawo pięciu elementów).

Regularnie medytuję, uważam, że jest to bardzo dobry sposób na rozwój osobisty, a także na utrzymanie wewnętrznego spokoju i harmonii. Jestem zwolenniczką zdrowego trybu życia, sportu (uprawiam windsurfing, biegam i jeżdżę na łyżwach) i życia w zgodzie z naturą.

Obecnie prowadzę prywatną praktykę z zakresu masażu. Znajdą u mnie Państwo pełną gamę masaży ciała. Staram się zapewnić ciepłą i miłą atmosferę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań gościa.

Zabiegi wykonuję przy użyciu profesjonalnych naturalnych olejków do masażu.

Serdecznie zapraszam.

Elena Lakomov.