studio masażu Łódź masaż relaksacyjny

Wpływ masażu na życie

„Czas tracony z przyjemnością – nie jest czasem straconym…” Thomas Eliot
…zwłaszcza gdy przyjemność ta, niesie ze sobą poprawę zdrowia i humoru. Najlepszym na to dowodem jest dobroczynny wpływ masażu na życie.
Sztuka ta , można rzec, jest stara jak świat. Masaż, początkowo funkcjonował jako uzupełnienie obrzędów religijnych, ale nie trzeba było długo czekać , by Starożytni odkryli jego zalety, co sprawiło, że jego znaczenie awansowało. Od ponad 2 tysiącleci, masaż zajmuje wysoką pozycję w świecie medycyny. Skoro sztuka ta sprawdza się od tak długiego czasu, nie warto polemizować z jej wartością i skutecznością.
Rytmika, harmonia i melodyjność ruchów, plastyczność, delikatność i precyzja dotyku to finezyjne połączenie tego co najlepsze w szeroko pojętej sztuce. Wyjątkowość sztuki masażu polega na tym, że pobudza niemal wszystkie zmysły, w efekcie zabieg masażu jest prawdziwą ucztą dla ciała i duszy.

We współczesnym świecie, pełnym pośpiechu i napięcia, nie trudno o stres. Stał się on, nieodłącznym elementem życia większości z nas. I choć udowodniono, że w niewielkich ilościach jest korzystny dla zdrowia, to po przekroczeniu pewnej granicy (co nie wymaga wysiłku), potrafi stać się jednym z najbardziej destruktywnych elementów życia – co również udowodniono.

Jak się objawia jego nadmiar – wie każdy – pojawiają się trudności w opanowaniu emocji, potęguje się zmęczenie, występuje brak motywacji do działania, nie wspominając o pogarszaniu relacji z innymi ludźmi… Również nasza uroda na tym traci. W stresie znacznie spada nasza odporność. Uszkodzony system immunologiczny, sprawia iż jesteśmy łatwym celem dla wirusów i bakterii.

Ponad 90 % ludzi zmaga się z bólem szyi, pleców, głowy, a także przemęczenie oczu czy nadpobudliwością, nie zdając sobie jednocześnie sprawy z przyczyny tych dolegliwości, którą jest…właśnie stres. Tymczasem dobry masażysta, to klucz do spokoju. Poprzez uciskanie odpowiednich miejsc na ciele, potrafi zdjąć całe napięcie mięśniowo-nerwowe, tym samym pozwalając na całkowite odprężenie i rozluźnienie.

Już 20 minut zabiegu, pozwala na przywrócenie równowagi zarówno psychicznej jak również fizycznej. Mało tego, różnego rodzaju masaże mają ogromne znaczenie w kwestiach dotyczących zdrowia.
Poprawie ulega m.in. układ krążenia. Pod wpływem masażu wzrasta poziom dopływu krwi do serca co za tym idzie, również do płuc, a to z kolei przyspiesza procesy dyfuzyjne, które mają wpływ na dotlenienie krwi, a zatem na prawidłowe działanie układu oddechowego.

Małe tego, regularny masaż Łódź pomaga aktywować procesy odżywcze w ciele, co prowadzi do zwiększania mas mięśniowych i wzmocnienia ich struktury wewnętrznej. Dzięki temu, mięśnie są sprawniejsze i gotowe do podejmowanie większego niż zwykle wysiłku oraz zdecydowanie szybszej regeneracji po nim.

Korzyści dla układu pokarmowego to m.in. szybsza przemiana materii i poprawa perystaltyki nerek. Jednym zdaniem – masaż jest dobry na wszystko (i dla każdego). Trudno znaleźć szybszy i przyjemniejszy sposób na poprawę samopoczucia oraz zdrowia.

Z uwagi na ten fakt, warto czasami sprawić sobie mały prezent w postaci wizyty w gabinecie masażu.

Autor     Pola Lepakhina

Scroll to Top